Ćwiczenia dla kobiet w domu

Ćwiczenia fizyczne dzisiejszych czasach nie są już tylko domeną mężczyzn. Myślenie stereotypowe jest coraz mniej popularne, za to dużo więcej mówi się o równości. Kobieta nie jest już tak słabą płcią, jak kiedyś- zmiany zaszły w mentalności. Teraz również płeć piękna, niezależnie do tego, co robi na co dzień, pragnie być silna i pokonywać samą siebie. Basen, aerobik, zumba- to już nie wystarcza. Coraz częściej kobiety ćwiczą na siłowni, kształtują swoją sylwetkę, uwidaczniając mięśnie. Większość stanowią jednak kobiety, które poprzez ćwiczenia chcą zgubić zbędne kilogramy. Niestety, nie zawsze jest na to wszystko czas, szczególnie gdy nie ma w pobliżu żadnego klubu fitness. Dodatkowo po pracy zwykle czekają jakieś obowiązki domowe- opieka nad dziećmi, przygotowanie posiłku, porządki czy po prostu odwiedzenie przyjaciółki. Jedno jest pewne: często nie ma nawet możliwości, żeby wyjść z domu. O dziwo, wcale nie jest to zła wiadomość. Dom to także świetne miejsce na treningi! Wystarczy odrobina wyobraźni i trochę miejsca.

Najbardziej klasyczną formą ćwiczeń dla kobiet jest aerobik. Pozwala on na wysmuklenie sylwetki, przyspieszenie przemiany materii i poprawę zdrowia. Ten rodzaj treningu składa się z zestawu ćwiczeń. Przydatna bywa tutaj skakanka lub niewielki stopień, na który wchodzi się wielokrotnie, by przyspieszyć bicie serca. Świetnym pomysłem jest także wykorzystywanie gotowych zestawów ćwiczeń, jak chociażby tych dostępnych na płytach DVD. Pomoże nam to w samokontroli i wyznaczaniu czasu. Jedna sesja takiego aerobiku powinna trwać minimum pół godziny, głównie dlatego, że to wtedy najszybciej spalana jest tkanka tłuszczowa. Kolejną, równie przyjemną formą aktywności jest joga. Mimo, że wydaje się ona być raczej odpoczynkiem niż sportem, jest bardzo wartościowa i pozwala na utrzymanie zdrowia, a nawet na wysmuklenie sylwetki, gdyż niektóre z ćwiczeń doskonale napinają mięśnie.

Wspaniałym rozwiązaniem w przypadku, gdy na co dzień posiadamy niewiele czasu, a chcemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów jest trening cardio. W jego trakcie przyspieszane jest bicie serca. Za najbardziej skuteczny uznawany jest trening interwałowy, podczas którego co jakiś czas zmienia się tempo ćwiczeń oraz intensywność wysiłku na wyższe i niższe. Powoduje to szybsze spalanie kalorii i jednocześnie nie jest nudne. Czas trwania takiego treningu to jego ogromna zaleta- nie musi być dłuższy niż 15 minut. Można więc wykonać go w przerwie na reklamę podczas oglądania filmu albo w czasie, gdy czekamy aż obiad będzie gotowy.

Ćwiczenia odchudzające nie są jedynym sportem zarezerwowanym dla kobiet. Treningi siłowe zdobywają wśród nich coraz większą popularność, a zarysowane mięśnie są aktualnie często traktowane jako atrakcyjne kształty. Jest to też wyznacznik dbałości o siebie, samozaparcia i ogromnej siły charakteru. Ćwiczenia siłowe dla kobiet w domu wcale nie muszą być lżejsze niż te przeznaczone dla mężczyzn. Najczęściej praktykowane są tu oczywiście tak zwane „brzuszki”, ponieważ właśnie na pięknym, zgrabnym brzuchu każdej kobiecie zależy najbardziej, szczególnie jeśli chce wrócić do swojej figury sprzed ciąży. Partią ciała, do której damska część sportowców przykłada dużą wagę są również pośladki. Okrągłe, uniesione i bez cellulitu- to marzenie absolutnie każdej kobiety, z czego zadowolenia nie kryją także mężczyźni. Najbardziej skuteczne są tu tradycyjne przysiady oraz ćwiczenia wykonywany w pozycji leżącej, w trakcie których unosi się nogi. Warto również skupić się na plecach, ponieważ one również mają wpływ na to, jak wyglądają pośladki. Rzeźbienie sylwetki, niezależnie od tego, na której partii ciała zależy nam najbardziej, powinno opierać się na planie treningowym, nawet jeśli ćwiczenia wykonujemy o różnych porach ze względu na obowiązki.

Niezwykle ważnym elementem kształtowania figury obok aktywności fizycznej jest odpowiednio zbilansowana dieta. W sytuacji, gdy naszym celem jest utrata wagi, należy zmniejszyć podaż kalorii, by uzyskać ujemny bilans energetyczny. Trzeba pamiętać, że u kobiet zapotrzebowanie na kalorie jest mniejsze, aniżeli u mężczyzn o podobnych parametrach i trybie życia. Podczas diety warto przyjmować suplementy diety, które zapewnią uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów, co często zdarza się, kiedy nadmiernie „odchudzamy” posiłki. Dostępne w sklepie MUSCLE ZONE zestawy witamin oraz minerałów dla kobiet zapewnią należytą dla tej płci dawkę ważnych substancji. Utratę kilogramów można także przyspieszyć za pomocą tak zwanych „spalaczy tłuszczu”, preparatów hamujących apetyt i wchłanianie tłuszczów oraz kontrolery cukru. Wspomoże to na pewno pracę włożoną w ćwiczenia i zapewni szybsze rezultaty. Odżywki białkowe, które znajdują się w ofercie MUSCLE ZONE, z powodzeniem stosować mogą kobiety, które pragną wyrzeźbić swoją sylwetkę i zarysować mięśnie. Mniej lub bardziej intensywne treningi w połączeniu ze zbilansowaną dietą i suplementacją pomogą każdej kobiecie zapanować nad swoim ciałem i pokonać swoje słabości, kształtując w ten sposób jej silny charakter.