Trening cardio w domu

Otaczający nas świat często narzuca nam pewne schematy, między innymi te dotyczące naszego wyglądu. Oczywiście nikt nikogo nie zmusza, by wyglądać jak Arnold Scharzenegger, jednak w naszej głowie wciąż obecne są obrazy idealnie wyglądających sylwetek- nie chcemy zostać w tyle. Piękne, szczupłe i wyrzeźbione ciało to nie tylko kwestia estetyczna, ale także psychiczna, ponieważ pomaga nam to czuć się pewniej, a poza tym dzięki pokonywaniu swoich słabości, udowadniamy swój silny charakter i czujemy się wygrani. Rozpoczęcie aktywności fizycznej nigdy nie jest łatwe, szczególnie gdy chcemy robić to w domu, gdzie nikt nas nie pilnuje i brak jest jakiegokolwiek sprzętu. Zdarza się, że nie wiemy od czego zacząć i czy wszystko robimy prawidłowo. To nie jest jednak nie do przeskoczenia- wystarczy trochę samodyscypliny i wiary w siebie, a świat może być nasz.

Na treningi cardio zwykle decydujemy się, kiedy chcemy zredukować masę ciała oraz poprawić swoją kondycję. Aktywność taka zmusza wszystkie nasze mięśnie do pracy, dlatego w krótkim czasie pobudzimy całe ciało do szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia takie z powodzeniem mogą być wykonywane bez jakiegokolwiek sprzętu, dlatego bez problemu można robić je w domu, kiedy mamy przerwę pomiędzy pracą a odpoczynkiem czy obowiązkami. Nie każdy bowiem ma czas i odwagę odwiedzić siłownię, by wysilać się na oczach innych, szczególnie w sytuacji, gdy dopiero zaczynamy. Treningi cardio doskonale sprawdzą się jako dodatek do ćwiczeń siłowych, żeby zwiększyć sprawność i poprawić widoczność mięśni, a także samodzielnie, w celu wyszczuplenia sylwetki. Jest to więc bardzo uniwersalna aktywność fizyczna, odpowiednia zarówno dla silnych, umięśnionych sportowców, jak i dla tych początkujących.

Treningiem cardio może być zwykłe wchodzenie po schodach. Sprawdzi się to u mieszkańców wielopiętrowych budynków, ale bez problemu można robić to w pokoju, wchodząc na ustawiony specjalnie do ćwiczeń stopień. Przyspieszy to znacznie bicie serca. Początkowo nie należy się forsować, ale po jakimś czasie sami zauważymy, że potrzebujemy zwiększyć tempo i intensywność takiego ćwiczenia. Można zacząć od 10 minut jednorazowo, później natomiast dobrze jest zwiększać czas o 5 minut. Treningiem tego typu jest również bieganie w miejscu, skakanie na skakance czy nawet taniec, co dodatkowo może zwiększyć przyjemność podczas wysiłku. Mając odpowiedni sprzęt, można także ćwiczyć na rowerku stacjonarnym, chodzić na stepperze lub biegać na bieżni, pamiętając przy tym o należycie szybkim tempie. Poza pojedynczymi ćwiczeniami można skorzystać też z całych planów treningu cardio. Składają się one z serii ruchów, a całość powinna trwać około 20-30 minut. Korzystanie z gotowych, ułożonych przez kogoś innego sekwencji będzie skuteczne, ale równie dobrze można użyć wyobraźni i stworzyć coś własnego. Ważne, by jak najbardziej się przy tym zmęczyć i przyspieszyć swój oddech, ponieważ to oznacza, że trening pełni swoje funkcje i jest wykonywany prawidłowo. Wybranie formy ćwiczeń cardio jest kwestią indywidualną. Warto tu postawić przede wszystkim na czerpanie z tego radości, by trening nie był dla nas nieprzyjemnym obowiązkiem, a raczej rozrywką i sposobem na poprawę samopoczucia. Już sam wysiłek fizyczny wyzwala mnóstwo endorfin, czyli hormonów szczęścia, dzięki czemu po jakimś czasie zauważymy u nas inne podejście do życia i lepszy humor.

Podczas treningów cardio spalamy tkankę tłuszczową. Często jednak odbywa się to zbyt wolno, mimo że wysiłek jest naprawdę intensywny i regularny. W takiej sytuacji warto sięgnąć po suplementy diety, które wspomogą nas w walce o osiągnięcie celu. Oferowane przez sklep MUSCLE ZONE przyspieszacze odchudzania są w stanie przynieść rezultaty w szybkim czasie. Do wyboru mamy mnóstwo opcji- od preparatów blokujących apetyt i chęć podjadania, przez środki hamujące wchłanianie tłuszczów, po tak zwane „spalcze”. Dodatkowo pamiętać należy o tym, że w trakcie tak intensywnego, codziennego wysiłku trzeba zapewniać organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze, by mógł on się regenerować i prawidłowo funkcjonować. Nie zawsze możliwe jest dostarczenie właściwych ilości witamin i minerów z pożywieniem, zwłaszcza gdy stosujemy dietę odchudzająca, dlatego pomocne tutaj będą suplementy diety uzupełniające te składniki. W sklepie MUSCLE ZONE wyposażymy się zarówno w preparaty zawierające pojedyncze substancje odżywcze, jak i w zestawy dziennej dawki wszystkich niezbędnych witamin oraz minerałów, które dostępne są również w wersji dla kobiet oraz dla mężczyzn, co uwzględnia różne potrzeby obu płci.

Trenowanie w domu nie jest niemożliwe, a często nawet staje się tym, co przynosi nam sukces. Pozwala na ćwiczenie w swoim tempie i o wybranej porze. Domowe treningi cardio to doskonałe rozwiązanie dla zapracowych osób oraz dla tych, które wstydzą się ćwiczyć w obecności innych ludzi. Zapewnienie organizmowi odpowiedniego nawodnienia oraz codziennej dawki wartości odżywczych pozwoli na osiągnięcie szybkich efektów, wzmacniając nasze ciało oraz osobowość.